Jestem psychologiem społecznym i pedagogiem, trenerem biznesu, coachem managementu. Specjalizuję się w zakresie psychologii komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania i organizacji. Jestem również wykładowcą w Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu
Zbudowałam i rozwijam zespół poradni psychologicznych istniejących w ramach mojej firmy: Era Psyche dr Anetta Pereświet-Sołtan. Wcześniej stworzyłam i przeprowadziłam wiele projektów szkoleń indywidualnych oraz grupowych dla różnych grup zawodowych, firm o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Posiadam bardzo duże doświadczenie w szkoleniu grupowym kadry menadżerskiej różnych szczebli, a także pracy indywidualnej z menadżerami w obszarze wzmacniania i rozwijania umiejętności kierowania ludźmi, budowania zespołów, podejmowania skutecznych działań w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Jestem autorką artykułów naukowych. Często komentuję wydarzenia społeczne w mediach TVN, Radio Wrocław, Radio RAM, RMF FM, Radio ZET, Gazeta Wrocławska, Money.pl, ONET.pl).
Pedagog. Doradca zawodu. Specjalizuję się w zakresie pedagogiki ogólnej, pedagogiki społecznej i poradoznawstwa.
Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół zadań doradcy zawodu (kariery), jego społecznych funkcji i przemiany roli we współczesnym świecie, problemów edukacyjno-zawodowych młodzieży i osób dorosłych oraz pomocy doradcy w refleksyjnym rozwiązywaniu problemów, które związane są z: poznawaniem siebie, świata pracy, wyborem dróg kształcenia, wyborem zawodu, podnoszeniem kwalifikacji, szukaniem pracy, bezrobociem, problematyką szeroko pojętego poradnictwa edukacyjno-zawodowego, także dla osób niepełnosprawnych.
Jestem profesorem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W latach 2004-2008 byłam dziekanem Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW. Od 2000 do 2004 r. byłam dyrektorem Instytutu Pedagogiki DSWE TWP. W okresie 1999-2003 przewodniczyłam Stowarzyszeniu Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, do którego należę w chwili obecnej.
Jestem psychologiem oraz pedagogiem z zakresu resocjalizacji i socjoterapii. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), a także stosuję metody psychoterapii pozytywnej.
Integruję terapię psychodynamiczną i poznawczo-behawioralną, a jednocześnie odwołuję się do humanistycznej i transkulturowej koncepcji człowieka.
Ukończyłam psychologię społeczno – wychowawczą. Brałam udział w stażu „Systemowa Terapia Rodzin” organizowanym przez biegłego psychologa, a także w Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CTPB we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z psychoterapii pozytywnej transkulturowej, które nadaje uprawnienia European Wide Accrediting Organization (EWAO) i jest akredytowane w ramach World Certificate of Psychotherapy. Kurs zorganizowany jest przez Wrocławski Instytut Psychoterapii przy współpracy z Akademią Psychoterapii w Wiesbaden (Niemcy), pod patronatem Światowego Towarzystwa Psychoterapii Pozytywnej.
Moje doświadczenie zawodowe obejmuje również pracę dydaktyczną – prowadzę zajęcia dla studentów psychologii i pedagogiki z zakresu psychologii rozwoju i osobowości.
Pracuję również z osobami dorosłymi.
Jestem psychoterapeutą. Pracuję w Instytucie Psychologii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Moje główne obszary zainteresowań to trauma interpersonalna, trauma doświadczana w dzieciństwie i jej konsekwencje w dorosłości, przemoc domowa, psychoterapia sprawców i ofiar przemocy domowej.
Jestem psychoterapeutą i superwizorem neurolingwistycznej psychoterapii oraz superwizorem programów terapeutycznych dla sprawców przemocy domowej. Prowadzę psychoterapię dla osób doświadczających przemocy w dzieciństwie, a także psychoterapię dla osób stosujących przemoc w bliskich relacjach.W 2007 we współpracy z Wydziałem Zdrowia UM we Wrocławiu oraz Wrocławskim Centrum Zdrowia założyłam ośrodek dla sprawców przemocy domowej.
Jestem autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz książek: Przemoc, terapia, zadośćuczynienie (2010), Psychoterapia sprawców przemocy domowej (2014), Przemoc domowa. Czy można wybaczyć i budować dobry związek? (2016). Należę do Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Psychoterapii, European Association for Psychotherapy, European Society for Traumatic Stress Studies, Work with Perpetrators of Domestic Violence – European Network (WWP-EN).
Jestem psychoterapeutką, pedagogiem, specjalistą psychoterapii uzależnień.
Ukończyłam 5-letni kurs psychoterapii systemowej. Prowadzę psychoterapię młodzieży i osób dorosłych i młodzieży przeżywającuch kryzys, trudności w związku, borykającymi się z trudnymi doświadczeniami i emocjami. Zajmuję się psychoterapią rodzin i par. Wspieram rodziców doświadczających trudności wychowawczych. Prowadzę terapię osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz uzależnionych behawioralnie (od hazardu; komputera; zakupów, inne) oraz osób z syndromem DDA. W swojej pracy integruję terapię systemową, poznawczo – behawioralną skoncentrowaną na rozwiązaniach. Wierzę że każdy człowiek posiada pozytywną energię i zasoby, czasem potrzebna jest pomoc w ich wydobyciu.
Jestem psychoterapeutką, pedagogiem specjalnym, specjalistą psychoterapii uzależnień.
Od kilkunastu lat jestem dyrektorem Ośrodka Uzależnień „Nowa Nadzieja” w Janowicach Wielkich, koło Jeleniej Góry. Ukończyłam specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od substancji psychoaktywnych w Krajowym Biurze do Spraw Narkomanii w Warszawie. Ukończyłam pedagogikę specjalną i resocjalizację w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Posiadam certyfikat Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień z zakresu społeczno-psychologicznych implikacji-świata gier komputerowych-Modelowanie relacji „Dziecko w cyberprzestrzeni” oraz „Nowych narkotyków i substancji zastępczych”. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych, uzależnionych od substancji oraz uzależnionych behawioralnie. Ukończyłam szkolenie w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii o/Katowice – Uzależnienia behawioralne. Dialog Motywujący – 8/HE/2017 r.
Jestem psychologiem, trenerką rozwoju osobistego z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, nauczycielami i rodzicami, pracownikami firm.
Kwalifikacje uzyskałam na Uniwersytecie Wrocławskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, w Szkole Trenerów Sieć Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, na podyplomowych studiach z zakresu Doradztwa Zawodowego, Przygotowania Pedagogicznego oraz podczas licznych kursów i szkoleń. Posiadam doświadczenie w zakresie indywidualnego poradnictwa psychologicznego i zawodowego. Moim celem jest wspieranie ludzi w identyfikacji zasobów i rozwijaniu ich potencjału.
.
Z wykształcenia jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej MKN w Krakowie i członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej.
Swoją pracę superwizuję u certyfikowanego superwizora Polskiej Federacji Psychoterapii. Wciąż doskonalę się zawodowo. Ukończyłam szkolenia: Diagnoza kliniczna DSM-IV-TR i nowości w DSM-5, Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Depresyjnych, Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych i Posttraumatycznych, Hipnoza kliniczna – kurs podstawowy i zaawansowany, Psychoterapia par.
Pracuję w podejściu psychoterapii integratywnej systemowej, a więc korzystam z metod pochodzących z różnych nurtów, m.in. psychodynamicznego, systemowego, poznawczo-behawioralnego, hipnozy ericksonowskiej, pracy z ciałem, Gestalt. Dzięki temu dostosowuję terapię do aktualnych potrzeb klienta, by zwiększyć jej skuteczność. Jestem też certyfikowanym trenerem uważności- i właśnie rozwijanie życzliwej i otwartej uwagi jest podstawą mojej pracy.
Więcej informacji: magdakasprzyk.pl
Jestem psychologiem. Dzięki wartościom wyniesionym z domu potrafię „patrzeć sercem” i w każdym człowieku dostrzegać dobro.
Wychowałem się w rodzinie pedagogów, których spełnieniem była nie tylko praca zawodowa, ale przede wszystkim przysposobienie niesłyszącej dziewczynki, która stała się w sposób naturalny częścią naszej rodziny. Ukończyłem psychologię w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ponadto w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego: studia podyplomowe w kierunku przygotowania pedagogicznego dla psychologów. Moje zainteresowanie człowiekiem, w jego holistycznym ujęciu, realizowałem już podczas studiów na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Etnologia i Antropologia Kulturowa. Bliskie są mi problemy osób z wadą słuchu, a dzięki znajomości języka migowego oraz perspektywy, z jakiej niesłyszący postrzegają rzeczywistość, czuję, że rozumiem ich świat. Jestem szczęśliwym mężem, od niedawna ojcem.
Pacjenci mówią o mnie „Dietetyk-cudotwórca od rzeczy niemożliwych”, a ja okreslam siebie jako „holistycznego trenera zdrowia”.
Od kilkunastu lat pomagam ludziom osiągać swoje cele zdrowotne. Widzę człowieka holistycznie, nie tylko przez pryzmat jego problemów zdrowotnych. Jestem przekonana, że u podłożna większości kłopotów stoją nasze emocje i przeżycia, a reakcja ciała jest konsekwencją. Jestem dietetykiem, który uważa, że dieta wcale nie jest najważniejsza. To tylko ułamek całości. Żywienie ma wspomagać ciało i umysł, które muszą pozostawać w dobrej relacji ze sobą.
W czym i kiedy mogę Ci pomóc? Gdy masz stan obniżonego nastroju, depresji, nadpobudliwości. W autyzmie, chorobach autoimmunologicznych, tarczycy i wielu innych problemach zdrowotnych, ponieważ one wszystkiełączą ciało i umysł.
Jestem doktorem nauk o kulturze fizycznej, dietetykiem, coachem, trenerem personalnym oraz redaktorem działu fitness w magazynie „Women’s Health”. Szczęśliwą żoną i mamą dwóch córeczek.
Zapraszam na moją stronę Mocy!
Zawsze podchodzę do moich pacjentów indywidualnie. Staram się dotrzeć do pierwotnej przyczyny wad wymowy.
Diagnostykę i plan terapii opieram na holistycznym podejściu do dziecka. Stale rozwijam swoje kompetencje i wzbogacam warsztat pracy.
Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam również logopedię w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Swoją wiedzę poszerzałam także na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, na kierunku: neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją terapeutyczną.Od 10 lat pracuję także jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W swojej pracy stosuję elementy metody werbo-tonalnej, wykorzystuję regulatory funkcji MFS.
Ukończyłam kurs I i II stopnia terapii ręki, szkolny program wg integracji odruchów -INPP, a także kurs stymulacji traktu ustno-twarzowego.
Jestem absolwentką 5-letnich magisterskich studiów na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Pedagogika że specjalistycznym blokiem tematycznym z zakresu rewalidacji.
Ukończyłam kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki, a także studia podyplomowe:
– zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
– terapia pedagogiczna z elementami arteterapii
Pracowałam z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną oraz specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Jako pedagog szkolny, pomagam uczniom w przezwyciężaniu trudności szkolnych, prowadzę zajęcia korekcyjne i kompensacyjne dla osób z dysleksją, dysgrafią, dysortografią oraz warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne. Indywidualne podejście do każdego ucznia, postrzeganie dziecka zawsze przez pryzmat jego mocnych stron, możliwości, a nie trudności czy ograniczeń to zasady, jakimi kieruję się w pracy.
Ostatnio ukończyłam szkolenia:
” Zarządzanie konfliktem.mediacje rówieśnicze”, ” Spójrz inaczej”- certyfikat realizatora programu profilaktycznego w klasach 1-8, „szkolenie dla doradców edukacyjno – zawodowych”, jestem w trakcie kursu e-learningowego ” Profilaktyka w szkołach i placówkach oświatowych”.
Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeuta zajęciowym i pedagogicznym z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w szkołach. Pracowałam z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz na podstawowym etapie edukacji.
Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam jako wychowawca kolonijny na obozach dla dzieci po przemocy domowej.
W trakcie studiów na pedagogice (Uniwersytet Wrocławski) uczestniczyłam w założeniu Pogotowia Rodzinnego, które prowadziła moja rodzina. Po ukończeniu studiów podjęłam pracę jako wychowawca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Dom Dla Dzieci, a następnie w Wielofunkcyjnej Placówce Przyjazny Dom Stowarzyszenia Wszechstronnej Pomocy Dzieciom JA TY MY. Moim głównym celem było stworzenie miejsca, które będzie w jak najmniejszym stopniu „placówkowe”. W tym czasie ukończyłam uzupełniające studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku: pedagogika, specjalizacja: poradnictwo pedagogiczne.
Od 2014 roku pracuję we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania na stanowisku pedagoga. Ukończyłam trening interpersonalny oraz terapię własną (psychodynamiczną). Jestem w trakcie trzyletniego kursu Somatic Experiencing – terapia traumy. Ukończyłam warsztat wg autorskiego programu Alego Duarte (somatyczne praktyki samoregulacji dziecka, jak radzić sobie z izolacją i agresją dziecka, jak wykorzystać zabawę w celu poprawy samoregulacji dziecka).
Jestem pedagogiem specjalnym z zakresu resocjalizacji i oligofrenopedagogiki, socjoterapeutą, neuroterapeutą, terapeutą pedagogicznym, specjalistą w zakresie psychokorekcji zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalności Resocjalizacja. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na kierunkach:
Jako metodę wspomagającą proces terapeutyczny wykorzystuję EEG Biofeedback (ElektroEncefaloGrafia lub Neurofeedback). Obecnie pracuję, jako nauczyciel wspomagający i rewalidator w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Bukowicach. Specjalizuję się w prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie, z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami w komunikowaniu się i z trudnościami adaptacyjnymi związanymi z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego (PTT).